Akcesoria do kawiarni – kostkarka do lodu przemysłowa

W jaki sposób wybrać trafną kostkarkę do lodu?

Nikt z nas nie lubi upałów, dlatego że są męczące, to dodatkowo zwiększają pragnienie. Aby je ugasić potrzeba znacznie większej dawki płynów. W tego typu przypadku najlepiej sięgnąć po chłodne drinki z dodatkiem lodu. Lecz, aby móc to sprawić w pierwszej kolejności należy przygotować kostki, które będą podstawą zimnych napojów. Pomocna zdoła okazać się nabycie kostkarki do lodu bądź wizyta w lokalu gastronomicznym, jaki taką ma.


Czym cechują się domowe kostkarki do lodu?

Po pierwsze tym, że są tańsze od tych gastronomicznych, bo posiadają mniejszą pojemność. Po drugie o ich doborze decyduje wielkość kuchni. Jeśli jest ona rozległa a także znacznej powierzchni, to można w niej umieścić kostkarkę wolnostojącą, lecz jeśli jest mała i dodatkowo wąska prawidłowiej zdecydować się na chłodziarkę, która posiada wbudowaną kostkarkę, ponieważ to duża oszczędność miejsca a także czasu. Ustawienie kostkarki wolnostojącej nastręcza sporo czasu i energii. Dodatkowo, o zasadności jej zakupu przesądza po pierwsze, ilość wykorzystywanego lodu. Jeśli jest ona niska to istotnie wygodniej zdecydować się na kostkarkę z zabudową.

W jakich punktach sprawdza się kostkarka do lodu przemysłowa?

Z racji tego, że jest ona znacznie pojemniejsza od domowej, to świetnie egzaminuje się w barach, pubach, czy restauracjach. Metraż we nadmienionych lokalach bywa różny, toteż różne są zapotrzebowania. Jedni właściciele lokali potrzebują klasycznych wersji, z kolei pozostali wolą ich przenośne modele, które idealnie komponują się z wystrojem hotelowego mini baru. Kostkarki przemysłowe posiadają roszerzony system chłodzenia wodą bądź powietrzem, w zależności od zaistniałych potrzeb. Swobodniej się je utrzymuje w czystości i są bardzo higieniczne. To niezwykle ważna właściwość w specjalizacji gastronomicznej.


Czym kierować się przy zakupie kostkarki do lodu?

Należy rozważyć nieco zasadniczych parametrów. Są nimi zapewne wydajność, czas potrzebny na przygotowanie pierwszej ilości lodu a także siła kostkarki. W przypadku głównego wskaźnika nie ma nałożonych norm. Ogół zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Są kostkarki, które zdołają wyprodukować aż kilka kilogramów kostek w przeciągu doby, a inne nie posiadają takich możliwości. Jeżeli chodzi o czas, to im krótszy, tym lepiej. To podstawowa zasada każdego zaopatrzenia. Moc z kolei wpływa na zdolność produkcyjną a także strategię pracy. Odpowiednia kostkarka jest cicha i dodatkowo nie czerpie zbyt sporo prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *