Kanada jest państwem leżącym w Ameryce Północnej – rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego, przez Ocean Spokojny, aż do Oceanu Arktycznego. Graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, z kolei granice morskie posiada z Danią oraz Francją. Jak kształtuje się 10 najciekawszych miejsc w Kanadzie? Co warto odwiedzić w tym kraju? Co to jest eTA?

eta canada

10 najciekawszych miejsc w Kanadzie

1.Wodospad Niagara

To jedno z najbardziej urzekających miejsc w Kanadzie, które odwiedzają każdego roku tłumy turystów. W tym miejscu Niagara biegnie z jeziora Erie do jeziora Ontario, pokonując prawie stumetrową różnicę poziomów.

2.Calgary

Calgary to miasto położone w Górach Skalistych. Symbolem miejscowości jest szczyt Calgary Tower, który szacuje niecałe 200 metrów. Co roku w miejscowości odbywa się kowbojski festiwal, będący jednym z najogromniejszych rodeo na świecie.

3.Vancouver

Vancouver zachwyca żywiołowym pięknem, odznaczającym się zboczami gór i dzikimi terenami. Wolno tutaj żaglować, jeździć na nartach, należałoby także odwiedzić Muzeum Antropologiczne odnoszące się do kultury mieszkańców tego .

4.Victoria

Victoria odznacza się brytyjskim nastrojem, a turystów przyciągają liczne herbaciarnie, puby czy imitacje rzeczy imperialnych. Klimat tego typu regionu jest mokry i wilgotny. Warto tutaj odwiedzić ogromny budynek parlamentu odróżniający się stylem wiktoriańskim.

5.Ottawa

Ottawa jest stolicą Kanady i miejscem wyróżniającym się otwartością i tajemniczym położeniem. Turystów przyciąga neogotycki kompleks Parlamentu, zbliżony duchem do kościoła. Warto zobaczyć także gmach National Gallery of Canada, posiadający dziesiątki tysięcy okazów.

6.Quebec

W tym mieście odszukamy najwięcej zabytków. Piękna starówka, potężne fortyfikacje, kościoły oraz parki to sygnały rozpoznawcze tego intrygującego miejsca. Warty dostrzeżenia jest kościół NMP Zwycięskiej.

7.Parki narodowe

Malownicze widoki Kanady zapierają dech w piersiach. Jednym z najbardziej znanych jest Banff National Park. Godzien uwagi jest również Nahanni National Park odznaczający się głębokimi wąwozami i zniewalającymi wodospadami.

8.The Butchart Gardens

To atrakcyjny park botaniczny o powierzchni powyżej 22 hektarów.

9.Moraine

Moraine to jezioro zasilane lodowcowo, położone w Parku Narodowym Banff w Albercie.

10.Chateau Frontenac

To elegancki hotel zlokalizowany w mieście Quebec, będący doskonałą atrakcją. Zamek zaprojektował Bruce Price.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *