Czy kuchnia w stylu retro jest modna?

Zorganizuj własną kuchnię w stylu retro!

Budujesz, odnawiasz, lub aranżujesz swoje kąty? Stoisz właśnie przed aranżacją kuchni? Zapoznaj się z tym tekstem a następnie zainspiruj się retro wzornictwem!

W jakim stylu wyposażyć kuchnię?

Zainwestowanie w perfekcyjną kuchnię będzie zawsze pewnym rozwiązaniem. Ponieważ jest ona nie wyłącznie ponadczasowa, ale nawet w największym stopniu wydajna. Do jej umeblowania selekcjonuje się proste szafki ozdobione płycinami, ceramiczny zlew a także luksusową płytę grzewczą.
Patrząc od drugiej strony kuchnia w przeszłym stylu wspiera się nie wyłącznie na szablonowych drewnianych meblach, lecz stanowi także pewnego rodzaju pretekst do wystawienia na pole oglądania wszelkich naszych skarbów. Tym samym w kuchni zaaranżowanej w stylu retro możemy sobie pozwolić na przykład na prezentowanie ciągu miedzianych garnków albo angielskich talerzy, natomiast na półkach rozmieszczamy kolekcje waz, dzbanków, bądź glinianych garnków. Tego rodzaju aranże nie mogłyby się znaleźć w współczesnej kuchni, która epatuje po pierwsze błyszczeniem pięknych przodów a także blatów. Kuchnia w stylu retro topunkt, w jakim lubimy posiadać sporo różnych przedmiotów, gdyż możliwie wszystko może tworzyć czynnik dekoracyjny.

W charakterze zaaranżować kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną bazę każdej kuchni tworzy jej umeblowanie. Co za tym idzie, chcąc utworzyć aranżację pomieszczeń w stylu retro wszystkie nasze meble powinny być po pierwsze drewniane i najtrafniej jak najjaśniejsze, w takim razie białe czy też w słonecznych barwach beżu. Trzeba w takim razie szczególną uwagę zwrócić na detale, w tymprzeróżnego typu klamki oraz zaczepy, które również powinny być zaaranżowane na znacznie starsze.
Kolejny niebagatelny szczegół retro wystroju kuchni to wyposażenie AGD. Z pomocą nadchodzi tu dużo jednostek, które posiadają w propozycjach aparaty stylizowane na lata 50-te oraz 60. W tym stylu, zarówno chłodziarki, kuchnie gazowe lub roboty kuchenne powinny mieć jak najbardziej owalne obrysy a także kolorowe obudowy. Jednakże w najwyższym stopniu atrakcyjnym przyrządem w stylu retro stanowi raczej kuchnia gazowa retro.
Odcienie kuchni w stylu lat 50.-60. powinna opierać się na pastelach, czyli każdych jasnych oraz łagodnych odcieniach błękitu, różu, subtelnej zieleni i pastelowo-żółtego. Ale samą bazę kolorystyczną powinny stanowić po pierwsze biały i beż. Trzeba z kolei w całości zrezygnować z głębokich barw, wszelakie mocniejsze tony powinno się wprowadzać wyłącznie w dodatkowym wyposażeniu.


O czym wciąż warto pamiętać, projektując kuchnię w stylu retro?

– odpowiednie światło – kuchnia w stylu retro powinna sprawiać wrażenie jasnej i promiennej;
– interesujące dekoracje, takie jak stylizowane doniczki a także inne nieduże elementy, które wprowadzają atmosferę retro;
– stosowne materiały – w kuchni retro powinno się znajdować zasadniczo drewno, metal i szkło;
– zachowanie umiaru, dlatego że zbytnia dosłowność w komponowaniu retro wnętrza jest w stanie stworzyć komiczny wynik.

Pamiętaj przy tym także, że jednym z detali, z jakim w najwyższym stopniu wiąże się kuchnia w stylu retro jest kuchnia gazowa w stylu retro. W związku z tym planuj z głową swoje retro design!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *