Glazura czy płytki ceramiczne – co wybrać do łazienki?

W jaki sposób wybrać glazurę do łazienki?
Zaaranżowanie łazienki nie należy do łatwych zadań. Charakter wnętrza, przystosowana do niego armatura łazienkowa, glazura, płytki podłogowe, umeblowanie łazienkowe a także dodatki powinny się zestawiać w spójny wygląd i jednocześnie być komfortowe. Szczególnie w niedużej również czarnej łazience (takie najczęściej są w polskich domach). W jaki sposób wyposażyć łazienkę, żeby każdy szczegół do siebie pasował?

Kafelki łazienkowe i armatura – jaką podjąć decyzję??

Planując odnowienie łazienki czy urządzając ten pokój w stanie surowym trzeba rozpocząć od określenia jaka armatura łazienkowa będzie nam potrzebna a także gdzie wstawić kabinę prysznicową bądź wannę, jeżeli jest szansa zmiany podłączenia. Te dwa elementy absorbują najwięcej przestrzeni w związku z tym powinny mieć priorytet ważności. Później trzeba pomyśleć o miejscu położenia wc oraz umywalce, a być może o pralce, pod warunkiem że się pomieści. Po ustaleniu które urządzenia chcemy mieć w łazience a także gdzie je postawić można rozpocząć wybierać wystrój wnętrza zaczynając od kafelek.Płytki ceramiczne wolno wyszukać w wielu wariantach. Istotą jest jednak, aby płytki łazienkowe były wodoodporne, a płytki podłogowe nie były śliskie. W toalecie powstaje sporo pary wodnej, jaka się osadza chociażby na kafelkach, natomiast posadzkę łatwo można polać wodą i na tej wodzie się poślizgnąć, wobec tego bardzo ważne jest oszacowanie czy kafelki są niezrażone na parę wodną a także czy nie będą śliskie.

Porządnie zaaranżowana łazienka

Dopiero drugorzędną materią jest wybór odcieni czy kształtów kafelek łazienkowych bądź armatury, ale jest to ważne z designerskiego punktu widzenia. Powinno się już od początku remontu inspirować się modą produktów, które w najwyższym stopniu przypadły nam do gustu, a nie tylko ich użytecznymi funkcjami.

Warto też kupić do łazienki spore lustro, które wolno powiesić nad umywalką nie wyłącznie dlatego, aby ujrzeć w nim pełną buzię czy nawet postawę, ale też dlatego, iż tym przedmiotem można rozjaśnić oraz optycznie zwiększyć to pomieszczenie.

W łazienkach można wykorzystywać każdy odcień, jednak jeśli pomieszczenie jest małe poprawniej wykorzystać jasne płytki ceramiczne oraz meble w jasnej kolorystyce. Spore łazienki wolno podkreślać ciemnymi kolorami, bo nie będą przytłaczać na znacznej przestrzeni.

Więcej przydatnych informacji: płytki łazienkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *