Indie: wiza turystyczna

Jakie formalności trzeba dokonać, żeby podróżować do Indii?

Indie to całkiem egzotyczny region świata, zatem udając się w to miejsce, należy mieć orientację w obecnych regulaminach prawa, gdyż inaczej zdoła nas zastać zdziwienie. Na pewno potrzebna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu krajów, które potrzebuje od obcokrajowców tego rodzaju dokumentu.

Dlaczego w Indiach konieczna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India165.jpg
Powód jest nieskomplikowany, ponieważ bez niej nie da się wjechać na terytorium Indii. Na szczęście można ubiegać się o nią drogą online, przez co formalności są mniej uciążliwe oraz skraca się czas wyczekiwania. Należy wejść na witrynę agencji pośrednictwa wizowego a następnie w tym miejscu wypisać właściwy wniosek. Jest on dość drobiazgowo skonstruowany i obejmuje sporo pytań na temat kandydata ubiegającego się o e-wizę.

Przejście przez stos tych wszystkich formalności pochłania dużo wysiłku. Formularz agencyjny zapisy jest w rodzimym języku.

Czym różni się indyjska wiza turystyczna od e-wizy?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India083.jpg
Przede wszytskim wiza turystyczna jest wystawiana na dużo dłuższy czas. Indie umożliwiają zagranicznym podróżnikom przebywać na swoim obszarze na okres sześciu miesięcy. Z uwzględnieniem, że o wizę turystyczną należy się starać poprzez ambasadę. Dodatkowo jest ona istotnie bardziej kosztowna aniżeli e-wiza. Trzeba na nią czekać co najmniej rok i nie za każdym razem udaje się ją uzyskać.

W przypadku wizy elektronicznej jest odmiennie. Indie nie czynią nikomu problemów pod warunkiem, że, iż wiadomości z paszportu pokrywają się z tymi w formularzu i że wcześniej ureguluje się zapłaty. Trzeba także pamiętać aby podczas naszego pobytu na terenie Indii nie straciła ważności e-wiza. Indie bardzo to kontrolują i za nierespektowanie tego nakazu, zagraża deportacja. Nie można również zapominać, iż e wizę wolno użyć wyłącznie dwa razy. Pierwszy raz przy wjeździe a kolejny raz przy odjeździe z Indii. Istotną sprawą jest też zaznaczenie we wniosku internetowym, które miejsca zamierza się odwiedzić. Jest to warunek niezbędny do uzyskania indyjskiej e-wizy.

Zobacz więcej:
indian e-visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *