Jak uzyskać wizę elektroniczną do Australii?

O podróży do Australii fantazjuje wiele ludzi. Odległy ląd, najpiękniejsza i największa rafa koralowa na Ziemi, parki gdzie bez skrępowania biegają sobie kangury, święta góra Aborygenów Uluru a także Sydney Opera House – te wszystkie miejsca przyciągają tłumnie turystów z całego świata.

Jak się jednak okazuje, nie wystarczy tylko zakupić bilet lotniczy do Australii. Szalenie istotnym jest, by również dopełnić formalności powiązane z uzyskaniem zezwolenia na przekroczenie granicy. Czyli uzyskać dobrze wszystkim znaną wizę.

Dokument tego typu, muszą posiadać wszystkie osoby, które nie są mieszkańcami Australii. Dobrą wiadomością jest niemniej jednak to, że wizę można pozyskać w formie elektronicznej. Jedyne co trzeba zrobić to przesłać za pośrednictwem formularza wniosek wizowy i podobną drogą zdobędziemy wizę.

To, jak prędko uzyskamy wizę, zależy od tego w jakim celu udajemy się do Australii. Jeżeli na przykład jesteśmy mieszkańcami Stanów Zjednoczonych i fantazjujemy o tym, aby zwyczajnie wybrać się tam na wycieczkę, to e wiza do Australii dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, zostanie nam wydana w przeciągu najwyżej dwóch tygodni od wysłania wniosku wizowego. Mieć na uwadze należy, iż ten wariant wizy, wydawany jest na przebywanie w kraju nie dłuższy niż 90 dni.

Następnym powodem do posiadania australijskiej wizy, jest gotowość podjęcia tymczasowej pracy na tym obszarze. W związku z tym, także powinniśmy złożyć wniosek internetowy o zdobycie wizy. Australijska wiza dla obywateli Ameryki, w tym wypadku również wydawana jest na maksymalnie 90 dniowy pobyt.

Dla osób które, planują na dłużej przenieść się do Australii, e wiza Australia dla rezydentów Stanów Zjednoczonych wydawana jest na wniosek strony, zapraszającej daną osobę do siebie. A więc na przykład firma X, chce przyjąć do pracy pana Y na czas dwóch lat i w związku z tym, przesyła wniosek o wydanie wizy na rzecz pana Y. Wiza pozostaje wydana na czas trwania kontraktu, czyli na 2 lata.

Zobacz także:
australian visa for us citizen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *