Jak zaplanować podróż do Indii?

Podróż do Indi

Nie da się nie wziąć pod uwagę, że jeżdżenie na wakacje stało się ostatnio bardzo modne. Jest tak za sprawą tego, że nasze społeczeństwo staje się jeszcze bogatsze. Na dodatek dostęp do transportu lotniczego jest dużo prostszy i tani, wobec tego przekłada się owo na powiększenie popytu na przemieszczanie się takiego typu transportem.

Z reguły planujemy jeździć po naszym kontynencie gdyż to jest dla nas po prostu mniej wymagające. Ponadto kultura europejska nie wyróżnia się, aż tak bardzo w kolejnych państwach na naszym kontynencie.

Kiedy wyjeżdżamy do Portugalii, Grecji bądź Rumunii, plus minus wiemy czego możemy się spodziewać. Poniekąd inaczej przypadek wygląda w czasie wyprawy w o wiele bardziej dalekie miejsca. Poważna masa populacji marzy o wyjeździe do Indii i ów kraj jest niesłychanie niejednokrotnie przytaczany jako cel wycieczki.

Trzeba jakkolwiek przyznać, iż w rzeczy samej nie wiemy zbytnio o tym narodzie.

Zwyczajnie dopiero wyszukując hasło: „Indie ciekawostki” dopatrujemy się kilku kwestii, o których nie posiadaliśmy pojęcia.

Indyjska kuchnia

Dla polskiego społeczeństwa skojarzenia z tego typu państwem, to zwłaszcza coraz popularniejsze w ostatnim czasie restauracje indyjskie.

Takie miejsca zwyczajnie przewodzone są przez rzeczywistych Hindusów i oferują podstawowe dania z powyższego regionu. Szukając takiego punktu w naszym kraju, pożądane byłoby rozglądać się za restauracjami, które posiadają oryginalny piec tandoor, w którym przyrządzana jest część posiłków.

Należy mieć pojęcie, że nie wszystkie restauracje korzystają z tego urządzenia, co jest sprzeczne z naturalną kuchnią indyjską.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla Polaków Indie to dodatkowo bollywoodzkie produkcje, które natomiast w naszym kraju nie cieszą się kolosalną popularnością. Jednakowoż wyjeżdżając do kraju leżącego na Półwyspie Indyjskim trzeba znać kilka istotnych spraw wobec powyższego miejsca. Jeżeli rozchodzi się o Indie, czas mają zgoła odrębny niż europejskie kraje. Tak więc trzeba dorzucić 4.5h godziny do czasu polskiego. Znaczy to, że Hindusi wstają wcześniej niż my oraz kładą się spać również wcześniej. Warto przyswoić sobie dane w sprawach pieniężnych. O ile chodzi o Indie, waluta tam obowiązująca to indyjska rupia.

Więcej informacji:

india visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *