Jaką kuchnię wybrać do małego mieszkania? Kuchenki gazowo-elektryczne z piekarnikiem

W jaki sposób wyselekcjonować kuchenkę do kuchni?

Każda gospodyni marzy o wspaniałej kuchni. W związku z tym kiedy posiada okazję wyemontować swoją, próbuje wywiązać z owego wyzwania jak najlepiej.

Ergonomiczność – główny właściwość kuchni

Najważniejszą rzeczą jest ergonomiczność takiego lokalu oraz jego schludność. To właśnie tu będą przygotowywane i konsumowane posiłki, w tym miejscu będą się też spotykać członkowie rodziny.
Aranżując kuchnię warto pomnieć o czterech obszarach, zatem obszarze zapasów, która obejmie lodówkę, zamrażarkę i półki, strefie przechowywania przeznaczonej na zastawę oraz dzienną żywność), strefie mycia (ze zlewozmywakiem) , strefie przygotowania (to zasadniczo blat roboczy do przygotowywania posiłków) a także strefa kucharzenia oraz pieczenia obejmującej kuchenkę, piec.

Strefa kucharzenia a także pieczenia

Jest to niezwykle znacząca strefa, w niej bowiem zachodzi końcowe stadium przyrządzania dań. W związku z powyższym dobór odpowiedniego urządzenia do tej strefy wymaga zastanowienia oraz pewnej wiedzy. Niemało osób decyduje się na kuchnie gazowe wolnostojące. Dostępne są wielorakie ich gatunki, na przykład kuchnie zasilane gazem bądź energią elektryczną. Są również kuchnie wolnostojace gazowo-elektryczne.
* Kuchenka gazowa jest w wyższym stopniu ekonomiczna i tańsza, ale piekarnik nagrzewa się w niej wyłącznie od dołu, co nie jest najlepszym sposobem.
* Z kolei kuchnie elektryczne mają elektryczną taflę ogrzewającą i dodatkowo piekarnik. Są jednak droższe w eksploatacji, nie wymagają natomiast instalacji gazowej oraz brdzo dobrej wentylacji.
* Kuchenki wolnostojace gazowo-elektryczne to nic innego, jak piece kuchenne gazowe z piecem elektrycznym. Ich zaletą jest piekarnik z termoobiegiem. W zestawieniu natomiast z kuchniami gazowymiwartość korzystania jestwiększy.


Piece kuchenne – różnorodność

Na rynku dostępne są różne warianty kuchenek. Niezwykle popularne są ostatnimi czasy kuchnie gazowe w stylu retro. Zaaranżowanie wnętrza kuchni w tym designie sprawi, że będzie ono zaciszne a także urocze. Zatem kuchnka gazowa w stylu retro wolnostojąca, ale i kuchenka gazowo-elektryczna retro wyróżniają się wzrastającą popularnością.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *