Kuchnie w stylu retro, czyli jak przystosować wnętrze do Twojego stylu

Pomieszczenie kuchenne jest nadzwyczaj istotnym, jak nie najważniejszym, miejscem w mieszkaniu. Kuchnia ma dowypełnienia kilka nadzwyczaj istotnych misji. W pierwszej kolejności musi być komfortowa oraz użyteczna, musi bowiem spełniać zadania, do których jest przeznaczona. Jest to jednak również punkt, w którym rodziny przebywają sporo czasu, stąd musi byćestetycznie oraz komfortowo zaaranżowane, w taki sposób żeby domownicy czuli się w nim komfortowo.

Czym prowadzić się wybierając przyrządy AGD do kuchni?

Wyposażenie kuchni ma decydujące znaczenie na komfort lokatorów. Jak w takim razie je odpowiednio wybrać?
* Zacznijmy od tego, że przyrządy powinnny być tak dopasowane, aby harmonizowały z meblami, kolorystyką ścian oraz barwami posadzki.
* Kolejnie, najrozsądniej jeszcze przed zakupem mebli postanowić czy kupić AGD wolnostojące, lub do zabudowy. Możliwości rozwiązania należy zaadaptować do indywidualnych wzorców, warunków faktycznych a także możliwości wykonania.
* Przed zamówieniem sprzęt warto poznać się z rekomendacjami innych konsumentów, gdyż większa kwota zapłaty nie zawsze symbolizuje lepszą jakość przyrządów.
* Pożądane byłoby wydać na akcesoria posiadające dłuższą gwarancję.
* Nabywając sprzęt kuchenny wskazane jest dostosować je do potrzeb swojej rodziny (np. dla licznej rodzinypożądana byłaby większej pojemności lodówka).


Komfort użytkowania arozstawianie AGD.

Aby ułatwić sobie korzystanie ze sprzętów kuchennych, warto zastanowić się nad należytym ich rozstawieniem. Nie jest to bezproblemowe wyzwanie. Należy wprawdzie orientować się, że w kuchni występują trzy zony:
– elementarna – z chłodziarką a także szafkami – przeznaczona do składowania artykułów,
– kolejna do szykowania posiłków na blacie niedaleko zlewozmywaku,
– trzecia odpowiadająca pracom z obróbką cieplną (kuchnia elektryczna albo gazowa, piekarnik, itp.).

Jakim sposobem rozstawić najistotniejsze sprzęty w kuchni?* Najbardziej optymalnym ułożeniem istotnych przyrządów, czyli chłodzarki, kuchenki elektrycznej lub gazowej oraz zlewozmywaka, bez względu na rozmiar pokoju, jest forma trójkąta. Pożądane byłoby mieć na uwadze, żeby pomiędzy tymi przyrządami były zatrzymane dobre odległości, co podlegać będzie odformatów kuchni. Dlatego też np. dystans między zlewem a kuchenką elektryczną czy też gazową nie powinna wynosić mniej niż 80 cm. W jakimkolwiek przypadku zlewozmywak nie powinien wprost przylegać z taflą grzewczą.
* Lodówkę najkorzystniej umieścić blisko drzwi.
* Wskazane jest również zwrócić uwagę na lokalizację dla piekarnika do zabudowy, sprawdzi się on bezbłędnie pod wymogiem, że nie będziemy musieli się do niego zniżać podczas każdego wstawiania bądź wyciąganiu jedzenia.
* Istotne jest, aby nie rozkładać w tej samej linii piekarnika i płyty indukcyjnej, gdyż duża temperatura pracujących za jednym czasie sprzętów może spowodować naruszenia. Usytuowanie urządzeń wobec siebie posiada przecież zadanie nie tylko zapewnienia wygody, ale także porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *