Mistyczna Birma – wyjazd na urlop

Myanmar
Podczas gdy chcemy wreszcie odpocząć, oderwać się od monotonnego życia, wybywamy na wczasy, lecz przed nami pojawia się pewien szkopuł – gdzie pojechać? Przeszukując sieć pragniemy wyłonić śliczne, pełne atrakcji miejsce.

Birma jest to doborowe miejsce na odetchnięcie i zwiedzenie kilku atrakcyjnych punktów.
Podziwiać ładne krajobrazy i relaksować się zdołamy nad słodkowodnym jeziorem Inle. Znajdują się tu podobnie atrakcyjne budowle, jakie warto zobaczyć – historyczna buddyjska świątynia zalana złotem, która ma 99 metrów! Ananda Temple to kolejna świątynia buddyjska z 1105 r. z szczególną architekturą, jak również malowidłami jak również i rzeźbami.

Myanmar -ciekawe atrakcje
Atrakcje są wybitnie interesujące, możemy w tej okolicy dostrzec wymarły wulkan – stratowulkan, składa się z bazaltowych law oraz pioroklastycznych materiałów, ma wysokość 1518 m, ostatnio aktywny był w roku 442 p.n.e. W razie gdy komuś braknie pięknych krajobrazów, można przejechać się pociągiem po Gokteik Viaduct, który postawiony jest ponad
kotliną, zobaczyć można z niego górskie pasmo, a na dole płynący strumień. Na eskapadę można aby dojrzeć Pagoda Kyaiktiyo – złocista skała, ma 7,3 m oraz mieści się na czubku złotego głazu, jest to jedno z najważniejszych lokalizacji birmańskich buddystów.

Wystarczy się nieco rozglądnąć i poczytać, a każdy w tym miejscu odnajdzie cokolwiek dla siebie, abstrahując od tego czy woli relaksować się lub jeździć na wyprawy oraz zwiedzać ciekawe miasta. Istotne jest również wyszukanie stosownej oferty na podróż, warto przeszukać oferty „first i last minute” lub wyznaczyć całość we własnym zakresie, jeśli będziemy pomysłowi, dodatkowo porządnie poszukamy, uda się nam odjechać na inny koniec świata za niewielkie środki.
Obok samoistnej rezerwacji przyzwoiciej uczynić to z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – wyjdzie to taniej, aniżeli rezerwacjd na ostatnią chwile. okres także gra tu istotną rolę, przyzwoiciej wybyć na jesień/wiosnę gdy urlop przewiduje mniej osób, należności wówczas są niższe. Wymiana walut – bez tego ciężko będzie nam przeżyć, a pożądane byłoby o powyższym pomyśleć przed odjazdem z pewnym wyprzedzeniem żeby zapuścić się w kantorze na bardziej ciekawe ceny.


Czytaj także:

visa myanmar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *