Płyta gazowa – retro styl i nowoczesna technologia

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w ostatnim okresie również w wystroju wnętrz. Wystrój w takim stylu nawiązuje przeważnie do lat 50 oraz 60, ale nawet do dużo wcześniejszych okresów. Polega on nautworzeniu klimatu sprzed lat, dziękiumiejętnemu skontaminowaniu dawnych inspiracji z dzisiejszą estetyką. Wolno powiedzieć, iż jest to zwykły powrót do wzornictwa z przeszłości, ale w trochę odnowionym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są klasyczne a niektórym ludziom przenigdy się nie znudzą. W tego rodzaju stylowych wnętrzach kuchni zachwyt budzą staroświeckie odmiany mebli z prostymi przodami, rzeźbionymi szufladami czy stołami na mobilnych nogach. By wyposażenia kuchenne pasowały do stylu retro, należałoby przystosować również dobry piec kuchenny a także retro piekarnik. Na szczęście na rynku są dostępne także różnorodne piekarniki retro, jak i kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, wybór jest spory. Osiągalne są zarówno kuchnie gazowe, elektryczne, jak również gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, które cieszą się stale najogromniejszą modą. Wiążą w sobie bowiem zalety kuchenek gazowych i elektrycznych. Kupując je do własnej kuchni zaaranżowanej w stylu retro, należy nabyć zarówno elegancki piec czy piekarnik.
Dawny design umożliwi właściwie stworzony przedni front, staroświeckie pokrętła a także płyta gazowa retro. Taki podstawowy piekarnik czy piec w współczesnych czasach przyciągnie każdy rzut oka a także zaciekawi niejednego, swoim wyglądem przypomni rzeczywiście dawne czasy. Co naturalnie nie znaczy, iż urządzenia te są mało współczesne. Cała bowiem elektronika i nowoczesność kryje się w ich wnętrzu. Na przykład piec, w zależności od modelu, wyekwipowany jest w różnorodne funkcje, tego typu jak: wywietrznik, grzałka górna a także dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, lub termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, mimo że z zewnątrz wyglądają na całkiem staroświeckie, wyekwipowane są w współczesne metody techniczne, w tym np. kilka rodzajów pieczenia, a nawet rolę łatwego mycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *