Podróżujesz do Wietnamu? Pamiętaj o e-wizie

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest kojarzony przede wszystkim z walką z udziałem Amerykanów, jaka poza tym zakończyła się dla nich kompromitującą przegraną.

Obecnie jednak jest on ciekawym krajoznawczo miejscem. Pozwala na poznanie kultury Azji południowo-wschodniej za dość porządne pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka w niej mniej więcej 7,5 mln osób.

Łatwo tutaj znaleźć kwaterę w dobrej cenie, i sporo ciekawych turystycznie miejsc znajduje się w centrum. Planując podróż do stolicy Wietnamu można rozłożyć oglądanie na parę dni lub opracować trasę na dwa dni w stolicy, i w następnej kolejności wyruszyć w wyprawę w inne atrakcyjne krajoznawczo miasta tego rodzaju jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu lub Phu Quoc. Wszystkie tego typu lokalizacje są poprawnie przedstawione w Internecie, więc zaplanowanie wycieczki nie powinno zrobić problemu.

Kiedy najlepiej pojechać na wyprawę?

Dla zwiedzających Wietnam aura pogodowa zdoła być wystarczająco sprzyjająca szczególnie jesienią a także wiosną. Zimą, chociaż nie jest bardzo chłodno (nie licząc regionów górskich), to występują znaczne opady. Latem z kolei trzeba nastawić się na upały blisko 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w miesiącach letnich wynosi nawet 90 procent. Ponieważ aura pogodowa jest inna na północy i na południu kraju, najlepiej opracować wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu oraz od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Waluta w Wietnamie to wietnamskie dongi. Wskazane jest wyposażyć się w nie przed wylotem, gdyż płatność kartą może być utrudniona. Także za znane usługi tego rodzaju jak Uber, przyjdzie nam pokryć koszta gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, kiedy otrzymamy pieniądze o znacznych nominałach. Orientacyjnie 100 tysięcy dongów to zaledwie 17 PLN. Noclegi zdołamy wynaleźć w opłacie od 50 złotych w w największym stopniu turystycznych miejscowościach. Jeśli nie pozwolimy się wprowadzić w błąd, zdołamy spodziewać się niezapomnianej podróży przy niskim wydatku. Załatwienie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

Jeżeli zatem poszukujesz niezapomnianych wrażeń wybierz się do Wietnamu.

Źródło:
vietnam visa online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *