Retro piekarnik sprawdzi się w kuchni domowej, jak i restauracyjnej

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w ostatnim okresie również w aranżacji wnętrz. Wystrój w tym stylu nawiązuje zazwyczaj do lat 50 oraz 60, ale też do dużo wcześniejszych okresów. Polega on nawykreowaniu atmosfery sprzed lat, dziękikreatywnemu połączeniu uprzednich inspiracji z nowoczesną estetyką. Wolno ogłosić, iż jest to zwyczajny powrót do wzornictwa z tamtych czasów, ale w lekko odświeżonym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe a niektórym jednostkom przenigdy się nie znudzą. W tego typu stylowych aranżacjach kuchni uwielbienie budzą przestarzałe odmiany mebli z prostymi przodami, rzeźbionymi półeczkami bądź stolikami na toczonych nogach. Aby wyposażenia kuchenne współgrały do stylu retro, należałoby dopasować także odpowiedni piec kuchenny a także retro piekarnik. Na szczęście na rynku są dostępne zarówno różnorodne piekarniki retro, a także kuchenki.Kuchenki retro
Gdy chodzi o kuchenki, asortyment jest spory. Osiągalne są również kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, jakie szczycą się w dalszym ciągu najogromniejszą popularnością. Scalają w sobie bowiem dobre cechy kuchenek gazowych i elektrycznych. Kupując je do własnej kuchni zaaranżowanej w stylu retro, należy wybrać także wysokiej klasy piec bądź piekarnik.
Dawny wygląd zagwarantuje dobrze stworzony przedni front, przestarzałe pokrętła i również płyta gazowa retro. Tego rodzaju oryginalny piekarnik czy piec w dzisiejszych czasach przyciągnie wzrok każdego a także zaintryguje niejednego, swoim wizerunkiem przypomni istotnie dawne czasy. Co naturalnie nie oznacza, iż wyposażenia tego typu są mało nowoczesne. Cała bowiem część elektroniczna a także nowoczesność skrywa się w ich wnętrzu. Na przykład piec, w zależności od typu, wyekwipowany jest w różne funkcje, takie jak: wywietrznik, grzejnik górny oraz dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, czy też termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, chociaż z frontu wyglądają na zupełnie przestarzałe, wyekwipowane są w nowoczesne metody techniczne, w tym np. parę rodzajów pieczenia, a także funkcję łatwego czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *