Urlop na Sri Lance

W przymierzaniu się do zagranicznych wycieczek w dzisiejszym świecie niezwykle trudno dać sobie radę bez dostępu do sieci. Gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jedną z pierwszych haseł w kwestii tej lokalizacji, które pojawiają się w wyszukiwarkach to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Bacząc na położenie na Świecie, o sprzyjającą aurę nie należy się tam przejmować przez okrągły rok. W tym momencie, więc w połowie grudnia temperatury znajdują się w granicach 30 stopni Celsjusza w dzienną porę i ponad 20 nocą. Podróż na święta na Sri Lankę może okazać się więc ciekawie spędzonym czasem z dala od pogody grudniowej, która z zasady bywa wtenczas w Polsce. Szczególnie, że przełom od grudnia do kwietnia to najlepszy okres, by bawić się swoim pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie po raz kolejny warto odwołać się do warunków pogodowych. W tym momencie, gdy w Polsce grzejemy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Dla niezorientowanych… pełny czas pada, co właściwie nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i rozkoszowania się ponadprzeciętnymi okolicznościami środowiska, których na Sri Lance niemało. Jeśli chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy pogodowe, nieco z trudem o deszcz. A pomimo tego zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając ze Słóńca.

Planując podróż na Sri Lankę zawsze trzeba pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Główny lotniskowy: jak już osiągniemy nasz cel podróży, za 40 amerykańskich dolarów da się nabyć poświadczenie uprawniający nas do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Kolejny internetowy: wyszukujemy w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie internetowej płacimy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

Jeśli zamierzacie zaliczyć Sri Lankę zwanym również przelotem, przez 48 godzin zdołacie przebywać na jej terytorium bez konieczności dysponowania wizą.

Jeśli chodzi o finansową stronę tego typu wycieczek, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie że zawsze przy azjatyckich eskapadach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł obie strony. Inaczej ceny na miejscu, dla nas rodaków, powinny brzmieć dosyć mile. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc taniej niż w Zakopanem. Ręczę, że na pożywieniu także majątku nie stracicie.

W takim razie, tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Sprawdź również:

visa for sri lanka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *